Silvinova

Meteopřístroje ADC

Kapesní meteopřístroje řady ADC: měří rychlost větru, teplotu, atmosférický tlak, nadmořskou výšku a vzdušnou vlhkost...

adc_wind_front.jpgADC WIND

Praktický ruční elektronický anemometr s digitálním teploměrem a přesným chronografem. Přístroj navíc počítá a zobrazuje tzv. "wind-chill faktor", tedy efekt zvýšeného ochlazování povrchu těla vyplývající z aktuální kombinace nízké teploty a větru. Lze zvolit mezi základními stupnicemi rychlosti, zaznamenávat maximální dosaženou i průměrnou rychlost větru a nastavit automatický alarm varující při dosažení předvolené hodnoty.

ADC SUMMIT

Má všechny funkce jako výše uvedený ADC WIND. Navíc je doplněn o citlivý tlakový senzor, který umožňuje přesné kontinuální měření atmosférického tlaku a zaznamenávání průběhu v hodinových intervalech v uplynulých 24 hodinách.

adc_sum_side.jpgNa jeho základě pak přístroj kalkuluje aktuální nadmořskou výšku, dosažená maxima /minima, včetně kumulativního sčítání hodnot. ADC Summit umožňuje nastavení výškového alarmu, měření a registraci dynamických parametrů sportovních výkonů, např. lyžařských sjezdů apod.

Kontinuálně měřené hodnoty tlaku a teploty jsou v hodinových intervalech ukládány do paměti přístroje a jejich historie za posledních 24 hodin numericky i graficky zobrazovány na displeji přístroje. Ručně nebo automaticky lze všechny změřené hodnoty ukládát do interní paměti přístroje a přenášet pomocí USB adaptéru do PC. Z kombinace uložených dat je průběžně odvozována jednoduchá předpověď počasí (jasno, polojasno, oblačno, deštivo, bouřka) zobrazována na displeji přístroje pomocí jednoduchého grafického symbolu. Lze rovněž nastavit zvukový alarm ohlašující dosažení předem zvolených mezních hodnot rychlosti větru nebo nadmořské výšky.

Všechny průběžně měřené veličiny lze ukládat do interní paměti přístroje (jen ADC Summit a ADC Pro) Kdykoliv ručně, stisknutím tlačítka nebo autonaticky v předem definovaných intervalech. Takto uložená data lze pomocí USB adaptéru ADC IR exportovat jako standardní textový soubor  do PC, graficky zobrazovat pomocí dodávaného SW nebo archivovat a dále využívat.

ADC PROadc_pro_front.jpg
Je nejdokonalejší zástupce této přístrojové řady ADC. K funkcím modelu ADC Summit přidává měření a registraci vzdušné vlhkosti. Na základě této a dalších atmosférických veličin pak kalkuluje i další klimatické charakteristiky, například hodnotu rosného bodu, hustotu vzduchu nebo teplotu na tzv. mokrém teploměru pro stanovení tzv.evaporace.

Tyto meteorologické parametry hodně napoví nejen o průběhu a budoucím vývoji počasí, ale mohou být důležité i pro správné rozhodování v zemědělství, letectví, stavebnictví nebo např. při přesném ladění závodních motorů na optimální výkon. Vypočtené a zobrazené hodnoty tzv. teplotního indexu upozorňují na nebezpečí extrémní kombinace vysokých teplot a relativní vzdušné vlhkosti. To může být důležité jako včasné varování osobám s se zdravotními obtížemi.

V přístrojích ADC Summit a ADC Pro lze do interní paměti uložit až 1984 jednotlivých registrovaných záznamů uložených v až 256 souborech. Registrovaným záznamem se rozumí ručně nebo automaticky uložená okamžitá hodnota všech měřených veličin (tj. rychlost větru, teplota, tlak, nadmořská výška a relativní vzdušná vlhkost). Samozřejmě společně s datem a přesným časem uložení.

Pomocí rozhraní ADC IR lze tato data snadno a rychle přenést do běžného PC a v prostředí jednoduchého a intuitivního programu průběh změřených hodnot přehledně zobrazit. Data lze rovněž ve standardním formátu exportovat jako digitální soubor použitelný pro další zpracování nebo archivaci.

ADC_PC_graf.jpgTechnické parametry:

Rychlost větru: Do 3m/s, lepší než ± 10%; přes 3m/s lepší než ± 5%. Rozlišení: 0,1m/s, Jednotky: m/s, km/h, mph, uzly, ft/s

Teplota: odchylka lepší než ± 1°C; Rozlišení: 0,1 stupně, Jednotky: Celsius, Fahrenheit

Barometr: Lepší než ± 1.5 mbaru (700-1100mb); Rozlišení: 0.1hPa; Jednotky: hPa, mbar, inHg

Barometrický výškoměr: odchylka lepší než ± 3m při správné kalibraci; Rozlišení: 1m Jednotky: metry, feet

Vzdušná vlhkost:  Mezi 20%-80% lepší než ± 3.5%,  V ostaních případech lepší než ± 5%  Rozlišení: 0.1%

Hodiny: odchylka lepší než ± 1sec. denně

Předpověď počasí:  5 symbolů pro predikci počasí vásledujících 12 hodinách:Jasno, polojasno, zataženo, deštivo a bouřka

Kapacita paměti - Data Log Memory: 1984 záznamů ve 256 souborech. (Pouze modely ADC Summit a ADC Pro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.